Velež savladao Zrinjski

Nogomet 08. aug 202021:06 > 21:07
Facebook | FK Velež

Mostarski nogometni derbi u drugom kolu Mtel Premijer lige BiH pripao je domaćem Veležu rezultatom 2:0. Prvi pogodak na utakmici postigao je Obren Cvijanović u 43. minuti, dok je konačnih 2:0 u samom finišu meča prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca postavio Fejsal Mulić.

Prethodno je Cvijanović u 15. minuti propustio jedinu preostalu priliku za Velež u prvom poluvremenu, međutim nakon njegovog prvog pokušaja istakao se golman Dinko Horkaš. I Zrinjski je tokom prvog poluvremena propustio dvije dobre prilike. Prvu u 4. minuti kada Ognjen Todorović nije bio precizan i drugu u finišu kada je Adnan Bobić uspio odbraniti šut Nemanje Bilbije.

Nastavak susreta nije donio mnogo prilika za pogodak. Prvi pokušaj zabilježen je u 47. minuti kada je Bobić odbranio i šut Arežine, da bi u 67. minuti nespretan u povoljnoj situaciji bio i Miloš Filipović.

Večerašnji susret bio je prvi u historiji na stadionu “Rođeni“ igran u noćnom terminu. Velež je ostvario 12. pobjedu u mostarskim derbijima, drugu uzastopno nakon one iz oktobra prošle godine, ostvarenu minimalnim rezultatom.

Nogometaši Sarajeva u prvom susretu današnjeg programa 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Doboju kod Kaknja remizirali su sa ekipom Mladosti 2:2 (0:0).

Aktualni prvak poveo je u 59. minuti golom Benjamina Tatara iz penala. Domaći su izjednačili samo dvije minute kasnije preko Nedima Hadžića.

Gosti su do novog vodstva došli u 68. minuti golom Harisa Handžića, dok je domaćoj ekipi bod osigurao Enes Alić u 80. minuti, sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca za konačnih 2:2.

U drugom susretu današnjeg programa Široki Brijeg je na Otoci slavio protiv Olimpika sa 2:1 (1:0).