Inter "petardom" izborio finale Europa lige

Nogomet 17. aug 202022:21 > 22:47
Sascha Steinbach/Pool via REUTERS

Inter iz Milana drugi je finalista Europske lige nakon što je sa 5:0 pobijedio Shakhtar Donetsk. U finalu će za četiri dana igrati protiv Seville.

Inter je sa vrlo dobro organizovanom odbranom i efikasnim napadom došao do finala ovog evropskog nogometnog takmičenja. Vodstvo timu iz Milana donio je Lautaro Martinez u 19. minutu nakon assitencije Nicoloa Barelle. Do kraja prvog dijela rezultata se nije mijenjao.

Shakhtar je bolje ušao u drugo poluvrijeme. Imao je nekoliko ozbiljnih prilika, posebno je bila opasna iz 60. minute kada je golman Intera Samir Handanovic odbranio šut sa pet metara. Ubrzo je uslijedio odgovor italijanskog viceprvaka.

Igrao se 64. minut. Marcelo Brozović je iz kornera ubacio loptu u kazneni prostor Ukrajinaca, a najviši u skoku je bio Danilo D'Ambrosio.

Martinez je deset minuta kasnije postigao svoj drugi gol na meču. Ubrzo se u strijelce upisao i njegov kolega iz napada Romelu Lukaku koji je u 78. minutu povisio na 4:0. Igrao se 84. minut kada je Belgijanac ponovo postigao gol na asistenciju Stefana de Vrija i time postavio konačan rezultat.

Finale između Seville i Intera igra se 21. avgusta sa početkom u 21 sati.