"Prinčevi" izborili prvo finale Lige prvaka

Nogomet 18. aug 202021:51 > 22:51
Manu Fernandez/Pool via REUTERS

Paris Saint-Germain je u utorak izborio prvo finale Lige prvaka u svojoj historiji. Parižani su sa visokih 3:0 slavili protiv jednog od najugodnijih iznenađenje ovogodišnjeg takmičenja, RasenBallsport Leipziga.

Od prvih minuta utakmice bilo je jasno kako je PSG kvalitetnija ekipa od Nijemaca, i za razliku od četvrtfinala protiv Atalante, izabranici Thomasa Tuchela izašli su na teren bez podcjenjivanja protivnika i u najjačem sastavu.

Iako je Neymar u uvodnim minutama promašio stopostotnu priliku, defanzivac Marquinhos u 13. minutu dovodi “Prinčeve” u vodstvo. PSG je pravio priliku za prilikom pred golom Leipziga, mada je i njemački sastav imao svoje šanse. Ipak, u 42. minuti “ukazao” se Angel Di Maria koji je jednu sjajno propuštenu loptu od Neymara pretvorio u pogodak. Sa solidnih 2:0 Francuzi su otišli na odmor.

U nastavku nogometaši RasenBallsport Leipziga stavili su sve karte u napad, ali jednostavno večeras nije bila njihova noć. U jeku njihovih napada PSG preko Juana Bernata povisuje na sada već “nedostižnih” 3:0.

Međutim, njemački sastav pokazao je kako namjerava junački “pasti”. Do kraja meča nogometaši Leipziga su pokušavali doći do utješnog pogotka, ali se rezultata nije mijenjao.