Srbijanski džoker apsolutni hit u Hrvatskoj

Nogomet 23. aug 202021:36 > 22:09
FK Čukarički

Napadač hrvatskog prvoligaša Gorice Ognjen Mudrinski novu sezonu započeo je na nevjerovatan način.

Gorica je u prvom kolu gostovala u Varaždinu, a 28-godišnji napadač ušao je pri rezultatu 1:1 u 73. minuti i bilo mu je potrebno samo sedam minuta da postigne pogodak za vodstvo. Do kraja utakmice još jednom se upisao u listu strijelaca i pomogao svom timu da slavi sa 5:1.

U drugom kolu Gorica je gostovala Slaven Belupu u Koprivnici, a nekadašnji igrač Vojvodine, Jagodine, Crvene zvezde, Araua, Čukaričkog… u igru je ušao u 58. minuti pri rezultatu 1:0 za Slaven. Srbin je u posljednjih pet minuta postigao dva pogotka i donio Gorici sva tri boda i stopostotan start u prvenstvu, prenosi Index.

Mudrinski je ove sezone odigrao 48 minuta i prostom računicom se dolazi do podatka da golove postiže na svakih 12 minuta.

Trenutno najbolji strijelac lige zabilježio je jedan od najboljih golgeterskih početaka u posljednjih nekoliko godina, a koliko je efikasan govori i sljedeći podatak. U Goricu je stigao prošle zime na pozajmicu iz poljske Jagelonije i u većem dijelu mečeva u igru je ulazio kao zamjena. Ranije je uspio da postigne četiri gola, a sva četiri su donijela Gorici barem jedan bod.

Četiri postignuta gola u ovoj sezoni donijela su Gorici šest bodova, a samo jedan nije bio bitam u bodovno-rezultatskom smislu (protiv Varaždina za 5:1). Mudrinski je u HNL svom timu donio čak deset bodova, što ga stavlja na prvo mjesto kada je riječ o najboljim džokerima sa klupe.