Sloboda ubjedljiva protiv Širokog Brijega, Mladost savladala Olimpic

Nogomet 29. aug 202021:56 > 22:00
NFSBiH

Utakmicama Mladost Doboj Kakanj - Olimpic, Velež - Tuzla City i Sloboda - Široki Brijeg počelo je šesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Ekipa Mladosti ostvarila je drugu vezanu pobjedu, a nakon Željezničara u gostima, savladali su Olimpic na svom terenu. Jedini gol na susretu djelo je Hiroša iz nadoknade prvog poluvremena.

VEZANE VIJESTI

Velež i Tuzla City podijelili su bodove u Mostaru. Završeno je 1:1, a prvi su poveli domaći. Pogodio je Cvijanović u 8. minuti meča.

Nastavak susreta više sreće je donio gostima koji su preko Džafića izjednačili u 54. minuti.

Vrijedu pobjedu ostvarila je Sloboda na svom stadionu. Sa 3:0 bili su bolji od Širokog Brijega.

Husejinović je načeo mrežu gostiju u 5. minuti, a to je bio i rezultat prvog dijela. Vrijedi napomenuti da je u 36. Zlomislić zaradio isključenje kod gostiju, što je olakšalo posao domaćinima u nastavku.

Višak igrača na terenu iskoristio je Tomašević u 45. minuti, a konačan rezultat postavio je Beganović u 73.

Liga se nastavlja u ponedjeljak kada su na rasporedu mečevi Borac – Krupa i Radnik – Sarajevo.