Poraz Srbije u Moskvi

Nogomet 04. sep 202007:28 > 07:33
N1

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je na gostovanju kod Rusije rezultatom 1:3 na otvaranju UEFA Lige nacija.

Prvi pogodak na susretu prvog kola grupe “3“ Lige “B“ postigao je Artem Dzyuba koji je bio precizan sa bijele tačke u 48. minuti. Vodstvo Rusa udvostručio je Vyacheslav Karavaev u 69. minuti. Tračak nade Srbiji vratio je Aeksandar Mitrović pogotkom 12 minuta prije kraja. Ipak, veliku grešku Nikole Maksimovića u odbrani koristi Dzyuba i prelijepim udarcem sa petnaestak metara postavlja konačnih 3:1. Iako je Srbija imala dvije sjajne šanse u finišu, dosta zanimljiva utakmica na stadionu Dynama u Moskvi na kraju je zasluženo pripala domaćinu.

U istoj grupi Turska je u Sivasu ugostila Mađarsku te iznenađujuće pretrpjela poraz. Mađarima je trijumf donio Dominiko Szoboszlai koji je zatresao mrežu rivala deset minuta prije kraja susreta.

Derbi večeri odigrali su Njemačka i Španija u grupi “4“ Lige “A“. Duel u Stuttgartu obilovao je uzbuđenjima, a završen je bez pobjednika. “Elf“ je bio mnogo bliži trijumfu, jer je do sudijske nadoknade vodio pogotkom Time Wernera u 51. minuti. Međutim, “crvena furija“ stigla je do remija 1:1 Josea Gaya u šestoj minuti nadoknade.

U grupi “3“ Lige “C“ večeras su igrali Slovenija i Kosovo. “Zmajčeki“ su na domaćem terenu odigrali 0:0 sa Grčkom, dok su Kosovari remizirali 1:1 na gostovanju kod Moldavije. Pogodak vrijedan jednog boda za Kosovo je postigao Benjamin Kololli.

Rezultati prvog kola: Liga “A“: grupa “4“: Njemačka – Španija 1:1, Ukrajina – Švajcarska 2:1; Liga “B“: grupa “3“: Rusija – Srbija 3:1, Turska – Mađarska 0:1, grupa “4“: Bugarska – Republika Irska 1:1, Finska – Vels 0:1; Liga “C“: grupa “3“: Moldavija – Kosovo 1:1, Slovenija – Grčka 0:0; Liga “D“: grupa “1“: Latvija – Andora 0:0, Farska Ostrva – Malta 3:2.