Stoti gol Ronalda u dresu Portugala

Nogomet 08. sep 202022:01 > 22:02
TT News Agency/Janerik Henriksson via REUTERS

Cristiano Ronaldo je večeras protiv Švedske postigao 100 gol u dresu portugalske reprezentacije. Ispred napadača Juventusa nalazi se samo legendarni Ali Daei koji je za Iran postigao rekordnih 109 pogodaka.

Ronaldo je do jubilarne “stotke” došao u 45. minutu meča Lige nacije. Izveo je slobodan udarac i majstorski matirao golmana Robina Olsena. U 72. minutu isti igrač došao je do svoga drugog pogotka i tako postavio konačan rezultat, Portugal – Švedska 2:0.

Portugalski napadač je pored toga što je Evropljanin sa najviše golova u reprezentativnom dresu, također i najbolji strijelac u historiji Lige prvaka (130) i Real Madrida (451).