FK Sarajevo ponovo na vrhu tabele, Olimpic nemoćan u zaostalom meču

Nogomet 16. sep 202018:27 > 18:30
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su i petu prvenstvenu pobjedu, nakon što su u zaostaloj utakmici 4. kola savladali ekipu Olimpica u gostima rezultatom 3:1.

Izabranici Vinka Marinovića su ovom pobjedom ostali jedina neporažena ekipa u prvenstvu, a preuzeli su i vrh premijerligaškog karavana.

Heroj pobjede aktuelnog šampiona ponovo je bio Benjamin Tatar, koji je postigao dva gola, a pobjedu je zaokružio Anel Hebibović, rezervista koji se uspio upisati u strijelce nakon devet mjeseci odsustva sa terena zbog povrede.

Sarajevo je do prednosti došlo u 21. minuti. Elvis Džafić, rezervni golman Sarajeva bio je asistent kod ovog gola koji se rijetko viđa na našim terenima. On je uhvatio loptu nakon prekida za Olimpic, pronašao Tatara koji je izašao sam pred gol Hadžića i doveo Sarajevo u vodstvo.

Bordo tim bio je bolja ekipa veći dio meča, ali se na terenu stadiona Otoka nije mogla vidjeti neka dopadljivija igra zbog terena koji se nalazi u teškom stanju. Ipak u 82. minuti – Benjamin Tatar nakon jedne akcije ponovo pogađa za 0:2, i to na jako lijep način.

Kada se činilo da će šampioni BiH lagano privesti meč kraju, Hasanović je poslije kornera u 84. minuti smanjio na 2:1 – te je uveo rezultatsku neizvjesnost.

Ipak, samo dvije minute kasnije Anel Hebibović je postigao gol za 3:1 nakon jedne brze kontre i tako riješio sve nedoumice oko pobjednika u ovom susretu.

Sarajevo nakon sedam odigranih kola ima 17 bodova, odnosno skor od pet pobjeda i dva remija. Drugi je Željezničar sa dva boda i utakmicom manje, dok je treći Tuzla City sa 13 bodova.

Sarajevo za četiri dana igra ligaški meč protiv Slobode u Tuzli, nakon čega nastavlja takmičenje u Evropa ligi.

Olimpic je ostao na dnu tabele, na 12. poziciji sa samo tri osvojena boda.