Zvezda poslije 32 godine ispala na penale

Nogomet 16. sep 202016:05 > 19:49
Reuters/Marko Djurica

Šampion Srbije Crvena zvezda poražena je u Nikoziji od Omonije u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona poslije penala 1:1 (4:2)

Crvena zvezda je svoju šansu propustila u predviđenih 90 minuta. Uspela je Zvezda da se vrati poslije nesrećno primljenog gola u 31. minutu, kojem je kumovao Borjan a strijelac je bio Luftner. Do poluvremena Ivanić je donio izjednačenje, a onda je do 75. minuta Zvezda imala nekoliko sjajnih prilika, posebno preko Bena, ali nije bilo gola.

Golova nije bilo ni u produžecima i odlučivali su penali. Za razliku od prošle godine, ove Zvezda nije imala sreće. Sva četvorica igrača Omonije bila su precizna sa bijele tačke, dok je golman Fabijano odbranio udarce Falćineliju i Degeneku, a Gavrić i Ben su bili precizni. Ovo je ujedno prva eliminacija Crvene zvezde sa bijele tačke posle 32 godine kada je Milan u osmini finala Kupa šampiona bio uspješniji.

Crvenu zvezdu očekuje žreb za plej-of Lige Evrope u kojem će biti među povlašćenim timovima, dok će Omonija protiv Olimpijakosa igrati za Ligu šampiona, sa već obezbjeđenim plasmanom u Ligu Evrope.