Sarajevo nadigralo Zrinjski i vratilo se na vrh ljestvice

Nogomet 05. okt 202020:17 > 20:19
Ilustracija

U derbiju 10. kola nogometne Premijer lige BiH Sarajevo je u Mostaru pobijedilo Zrinjski rezultatom 3:2.

Zrinjski je poveo već u četvrtoj minuti iz kaznenog udarca. U pokušaju da izbaci loptu iz svog kaznenog prostora Hrvoje Miličević podigao je visoko nogu i pogodio Nemanju Bilbiju u glavu. Sudac je dosudio jedanaesterac kojeg je realizirao upravo Bilbija.

Sarajevo je do izjednačenja došlo u 17. minuti nakon pogreške Rijada Sadikua. Branič Zrinjskog izgubio je loptu pred svojim šesnastercem, Amar Rahmanović iskoristio je pogrešku i uposlio Harisa Handžića koji je iz blizine pogodio za 1:1.

Nakon izjednačenja Sarajevo je nastavilo pritiskati domaće, ali do poluvremena više nije bilo golova.

Odmah na startu drugog poluvremena gosti su došli do vodstva. U 47. minuti nakon udarca iz kuta lopta je došla do Benjamina Tatar, koji je šutirao s desetak metara, a lopta se od Sadikua odbila u gol domaćeg vratar.

Sarajevo se zatim povuklo i prepustilo posjed domaćim igračima, a Zrinjski je nakon nekoliko poluprilika do izjednačenja došao u 69. minuti preko Bilbije koji je pogodio s ruba kaznenog prostora za 2:2.

Dalje se igralo otvoreno s obje strane, a do pobjedničkog gola došli su gosti u 82. minuti. Anel Hebibović je iskoristio uspavanost domaće obrane, koja je oklijevala s izbacivanjem lopte iz svog šesnaesterca, i pogodio za konačnih 3:2.

S tri nova boda Sarajevo se vratilo na vrh ljestvice s 23 boda, dva više od drugog Borca koji ima i utakmicu više od Sarajeva. Zrinjski je ostao sedmi s 13 bodova s tim da Plemići imaju dvije utakmice manje od Borca, a jednu od Sarajeva.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad