Makedonci korak do plasmana na EURO

Nogomet 08. okt 202021:51 > 21:52
REUTERS/Ognen Teofilovski

Fudbalska reprezentacija Sjeverne Makedonije u polufinalu baraža za plasman na Evropsko prvenstvo pobijedila je u Skoplju selekciju Kosova rezultatom 2:1 i još korak je dijeli do historijskog uspjeha.

Ekipa Igora Angelovskog će se 12. novembra u finalu baraža u Tbilisiju sastati sa selekcijom Gruzije, koja je bila bolja od Bjelorusije

Domaći su poveli uz mnogo sreće u 16. minutu. Defanzivac lisabonskog Sportinga Stefan Ristovski je šutirao iskosa sa desne strane, lopta je zakačila Benjamina Kololija i završila u mreži Kosova.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a golu gostiju prethodina je katastrofalna reakcija defanzivne linije i golmana Makedonije Stoleta Dimitrievskog. Nesporazum je iskoristio Florent Hadegđonaj i u 29. minutu poravnao rezultat.

Ipak, Makedonija je na odmor otišla sa golom prednosti. Enis Bardi je centrirao, a fudbaler Rijeke Darko Velkovski glavom loptu proslijedio iza leđa Arijaneta Murića.

Domaći tim je u 54. i 66. minutu tresao mrežu Kosova, ali su Goran Pandev i Arijan Ademi bili u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja meča nije bilo mnogo uzbuđenja na stadionu “Todor Proeski”, tako da će Sjeverna Makedonija u Tbilisiju imati historijsku šansu da se plasiran na EURO, baš kao i domaća selekcija Gruzije.