BiH remizirala s favorizovanom Holandijom

Nogomet 11. okt 202019:49 > 19:52
Anadolija

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Zenici u trećem kolu grupe ”1” elitne UEFA Lige nacija ”A” remizirala je sa favorizovanom Holandijom – 0:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u blagoj inicijativi Holandije, dok se BiH veoma dobro poziciono branila i bazirala na kontranapade.

”Oranje” su mogle povesti u šestom minutu kada Stefan de Vrij šutira glavom, ali je lopta otišla pored gola Ibrahima Šehića.

”Zmajevi” su uzvratili u 12. minutu. U odlično odigranoj ”kontri” Benjamin Tatar je uposlio Amera Gojaka, čiji šut završava u bloku Holanđana.

De Vrij je bio u centru pažnje i u 43. minutu. Opet je bio najviši. Međutim, bez golova otišlo se na pauzu između dva poluvremena.

U nastavku gotovo ista slika na terenu. Ipak, BiH je imala priliku u 64. minutu. Edin Džeko, koji je ušao u igru nekoliko minuta ranije, u kontranapadu proigrava Seada Kolašinca. On šutira, ali Denzel Dumfries blokira u posljednji čas i lopta odlazi u korner. Poslije kornera Amir Hadžahmetović puca sa 20 metara, no nije precizan.

Pet minuta poslije stopostotna prilika za domaće. BiH je opet u ”kontri”. Džeko šalje milimetarski pas za Miralema Pjanića. On ulazi u šesnaesterac. Šutira, ali golman Jasper Cillessen brani.

Holandija je odigrala sjajnu akciju u 77. minutu. Frankie de Jong iskosa s desne strane šutira u prvi ugao, Šehić je priseban te odbija loptu u korner. Poslije udarca iz ugla u skoku je najviši Vurgil van Dijk. Na njegovu nesreću, Šehić je ponovo briljantan.

Holanđani su mogli do pobjede u 85. minutu. U kolosalnoj šansi je De Jong. Iz ”prve” je pucao. Darko Todorović je ispred gol linije spasio BiH izbivši loptu u polje. U sudijskoj nadoknadi vremena Ryan Babel je bio u prilici. Nije je iskoristio, pa je meč završio bez golova.

Poslije tri odigrana kola, BiH je osvojila dva boda, dok Holandija ima četiri.

Od 20.45 sati u drugom susretu trećeg kola grupe ”1” UEFA Lige nacija ”A” u Gdansku snage će odmjeriti Poljska (3 boda) i Italija (4).

U četvrtom kolu u srijedu (14. oktobra) sastaju se: WROCLAW: Poljska – Bosna i Hercegovina (20.45 sati), BERGAMO: Italija – Holandija (20.45).