Šesta uzastopna pobjeda Sarajeva, na Koševu pao i Široki Brijeg

Nogomet 17. okt 202020:54 > 20:57
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva dodatno su se učvrstili na liderskoj poziciji Premijer lige Bosne i Hercegovine savladavši Široki Brijeg na Koševu rezultatom 2:0.

U utakmici koja nije imala žestok tempo domaći igrači bili su bolji protivnik svih 90 minuta, a bolju igru uspjeli su ‘unovčiti’ dva puta.

Nakon nekoliko dobrih napada i velikih prilika u prvom dijelu, izabranici Vinka Marinovića prvi put su pogodili u 39. minuti meča. Nakon kornera kojeg je izveo Velkoski – glavom je pogodio Handžić, za konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku susreta – slična slika kao i u prvom dijelu. Sarajevo je napalo, a korona virusom desetkovani Široki Brijeg se branio, te pokušavao preko kontri ili polukontri da možda ugrozi gol Kovačevića.

Konačan rezultat susreta postavio je Ramhanović, jedan od najboljih pojedinaca na terenu, kada je lijepim, ali i spretnim prodorom pogodio za 2:0. Minuta je bila 80, a ovo je bila šesta uzastopna pobjeda aktuelnog šampiona i jediina su do sada neporažena ekipa.

Sarajevo je prvo na tabeli sa 26 bodova nakon 10 odigranih susreta, a imaju i utakmicu manje. Široki Brijeg je ostao na 5. poziciji sa 17 osvojenih poena.

Sarajevo uz utakmicu manje ima pet bodova više od drugoplasiranog Borca, isto toliko bodova ima više od Željezničara koji ima dva meča manje.

Rezultati ostalih mečeva:

VEZANE VIJESTI

Fudbaleri Željezničara pobijedili su danas na stadionu Otoka u Sarajevu ekipu Olimpika sa 3:0, u susretu 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Golove za Željezničar postigli su 38. i 72. te Štilić u 85. minuti.

U drugoj današnjoj utakmici Mladost iz Doboj Kaknja u gostima je pobijedila Krupu s 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Hadžić u 69. minuti iz penala.

Tri utakmice 11. kola odigrane su u subotu. Zrinjski je u gostima pobijedio Tuzla City sa 4:0, Radnik je savladao Borac sa 1:0, a Velež u Vrapčićima tuzlansku Slobodu sa 3:0.