Kakav su vikend imali Zmajevi? Majstorija Višće, Džeko konačno strijelac

Nogomet 19. okt 202009:12 > 09:28
Twitter/Basaksehir

Nakon utakmica u UEFA-inoj Ligi nacija i reprezentativne pauze proteklog vikenda nastavljena su takmičenja u fudbalskim ligama širom Evrope, a nastupe su zabilježili i brojni reprezentativci Bosne i Hercegovine.

Selektora Dušana Bajevića svakako najviše mogu radovati dva pogotka Edin Džeke protiv Beneventa. Bili su to prvi pogotci za kapitena Zmajeva u dresu Rome ove sezone.

Višćin Bašakšehir upisao je prvi trijumf u turskoj Superligi na gostovanju kod velikana Trabzonspora, a reprezentivac Bosne i Hercegovine postigao je fantastičan pogodak.

Golmani:

Ibrahim Šehić – Branio u remiju Konyaspora i Malatyaspora. Narednog vikenda njegova ekipa gostuje kod Gaziantepa. Konyaspor nakon četiri odigrana kola zauzima 11. mjesto sa šest osvojenih bodova.

Asmir Begović – Branio protiv QPR-a u 5. kolu Championshipa. Sačuvao mrežu Bournemoutha u remiju rezultatom 0:0. Njegova ekipa treća je na tabeli sa 11 bodova, a već u srijedu gostovat će kod Cardiffa.

Kenan Pirić – Nije bio u konkurenciji u posljednjem kolu Prve lige Slovenije. Maribor slavio kod Gorice rezultatom 4:0.

Odbrana:

Ermin Bičakčić – Oporavlja se od teške povrede koju je pretrpio pred duel baraža sa Sjevernom Irskom u utakmici njegovog Hoffenheima protiv mihenskog Bayerna.

Siniša Saničanin – Nije igrao u trijumfu Vojvodine protiv Rada rezultatom 4:1.

Ervin Zukanović – Odigrao svih 90 minuta u remiju Karagumruka protiv Kasimpaše. U narednom kolu gostuje kod Alanyaspora. Njegova ekipa trenutno je trećeplasirani tim turske Superlige s osam osvojenih bodova nakon pet odigranih susreta.

Sead Kolašinac – Nije bio u konkurenciji za duel s Manchester Cityjem. Arsenal u četvrtak gostuje kod Rapida iz Beča u prvom kolu grupne faze Evropske lige.

Eldar Ćivić – Igrao 26 minuta u trijumfu Ferencvaroša na gostovanju kod Kisvarde u 7. kolu mađarske OTB Bank lige. Mađari već sutra gostuju kod Barcelone u prvom kolu grupne faze Lige prvaka.

Anel Ahmedhodžić – Njegov Malmo večeras gostuje kod Djurgardena u 24. kolu švedske Allsvenskan lige.

Dennis Hadžikadunić – Odigrao svih 90 minuta u pobjedi Rostova protiv Akhmata iz Groznog rezultatom 3:0. U narednom kolu ruske Premier lige Rostov će dočekati Khimki.

Branimir Cipetić – Odigrao svih 90 minuta u porazu Širokog Brijega na gostovanju kod lidera prvenstva Sarajeva rezultatom 2:0.

Darko Todorović – Sjedio na klupi u porazu Hajduka protiv Šibenika na Poljudu rezultatom 1:0.

Advan Kadušić – Nije konkurisao za duel Olimpije i Celja u Prvoj ligi Slovenije.

Bojan Nastić – Odigrao svih 90 minuta u remiju BATE Borisova na gostovanju kod Islocha u bjeloruskoj Vysshaya ligi.

Vezni red:

Rade Krunić – Odigrao 29 minuta u velikoj pobjedi Milana protiv Intera u gradskom derbiju. Milan nakon četiri kola ima isto toliko pobjeda, a u četvrtak će Rossoneri igrati prvi duel grupne faze Evropske lige na gostovanju kod škotskog prvaka Celtica.

Stjepan Lončar – Igrao 76 minuta u trijumfu Rijeke protiv Varaždina rezultatom 2:1. Rijeka će u četvrtak u prvom kolu Evropske lige na svom terenu dočekati Real Sociedad.

Miralem Pjanić – Sjedio na klupi u porazu Barcelone od Getafea rezultatom 1:0. Barcelona će u utorak u Ligi prvaka odmjeriti snage s mađarskim Ferencvarošem, a u subotu Katalonce očekuje El Clasico u španskoj La Ligi.

Gojko Cimirot – Sjedio na klupi u remiju (1:1) njegovog Standard Liegea protiv Club Bruggea. Standard je deveti sa 18 osvojenih bodova nakon devet kola u belgijskoj Jupiler ligi. U četvrtak će Standard na domaćem terenu u prvom kolu grupne faze Evropske lige dočekati Glasgow Rangers.

Amir Hadžiahmetović – Odigrao 60 minuta u remiju Konyaspora s Malatyasporom.

Amer Gojak – U posljednjim satima prijelaznog roka prešao u redove Torina, sjedio na klupi novog kluba u porazu od Cagliarija rezultatom 3:2. Torion u narednom kolu gostuje kod Sassuola, a bordo tim trenutno je na dnu tabele bez osvojenih bodova nakon tri odigrana kola.

Deni Milošević – Odigrao 45 minuta u remiju (1:1) Konyaspora s Malatyasporom.

Haris Hajradinović – Odigrao 78 minuta u remiju Kasimpaše na gostovanju kod Zukanoviećvog Karagumruka.

Benjamin Tatar – Nije konkurisao za dule Sarajeva i Širokog Brijega u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Dino Hotić – Postigao pogodak s bijele tačke u trijumfu Cercle Bruggea protiv Genta u belgijskoj Jupiler ligi rezultatom 5:2.

Napadači:

Miroslav Stevanović – Nije konkurisao za duel Servettea i Young Boysa u švicarskoj Superligi zbog povrede.

Haris Duljević – Pred okupljanje za utakmice baraža i Lige nacija testiran pozitivno na koronavirus. Nije konkurisao za utakmicu Nimesa i PSG-a u francuskoj Ligue 1.

Edin Džeko – Postigao dva pogotka u trijumfu Rome protiv Beneventa rezultatom 5:2.

Armin Hodžić – Igrao 12 minuta u remiju Karagumruka i njegove Kasimpaše rezultatom 1:1.

Milan Đurić – Igrao 84 minute u trijumfu Salernitane protiv Pise u Seriji B rezultatom 4:1.

Edin Višća – Bašakšehir upisao prvi trijumf sezone na gostovanju kod turskog velikana Trabzonspora rezultatom 2:0, a Višća je postigao prelijep pogodak. U prvom kolu grupne faze Lige prvaka njegov Bašakšehir igrat će protiv Leipziga.

Elvir Koljić – Van terena zbog teške povrede.

Smail Prevljak – Sjedio na klupi u trijumfu Eupena na gostovanju kod Mouscorna u belgijskog Jupiler ligi.