Barcelonino čudo od djeteta prvi maloljetnik s dva pogotka u Ligi prvaka

Nogomet 21. okt 202012:52 > 12:53
LLUIS GENE/AFP

Nogometaši Barcelone slavili su sinoć protiv Ferencvaroša rezultatom 5:1 u grupnoj fazi Lige prvaka, a svoj drugi pogodak u ovom takmičenju postigao je mladi Ansu Fati.

Fati će 31. oktobra proslaviti 18 rođendan, a pogodak protiv Ferencvaroša bio mu je drugi koji je postigao u ovom takmičenju. Prvi put je pogodio prošle sezone protiv milanskog Intera.

Osim pogotka koji je postigao u 42. minuti susreta nakon sjajne asistencije De Jonga, Fati je upisao i asistenciju za Coutinha u sedmoj minuti drugog poluvremena.

Fati je tako postao prvi nogometaš koji ima manje od 18 godina s dva postignuta pogotka u najjačem evropskom klupskom takmičenju.

Fati je početkom septembra postigao pogodak za Španiju u duelu s Ukrajinom i tako je postao najmlađi strijelac za ovu reprezentaciju u historiji, a oborio je rekord star 95 godina.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad