Sarajevo, Željezničar, Borac i Zrinjski rutinski izborili četvrtfinale Kupa BiH

Nogomet 21. okt 202014:35 > 16:52
FK Sarajevo

Sedam utakmica osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine odigrano je danas, a plasman u četvrtfinale izborili su sarajevski rivali Željezničar i Sarajevo, baš kao i banjalučki Borac i mostarski Zrinjski.

Fudbaleri Sarajeva gostovali su u Krupi na Vrbasu kod istoimenog domaćina, a sva pitanja oko pobjednika ovog duela riješena su u prvih 45 minuta utakmice.

Bordo tim je poveo u osmoj minuti susreta autogolom Galića. U 24. minuti susreta nakon centaršuta Velkoskog strijelac je bio Amar Rahmanović, a isti igrač povisio je na 3:0 pogotkom iz slobodnog udarca u 36. minuti.

Krupa je smanjila u 62. minuti preko Makitana, a deset minuta kasnije Fanimo je nakon asistencije Hebibovića vratio tri gola prednosti Bordo timu. Krupa je do kraja susreta preko Blaževića smanjila rezultat na 4:2.

Željezničar je na svojoj Grbavici dočekao Goražde, a susret je završen pobjedom Plavih rezultatom 3:0. Nakon prvih 45 minuta pogodaka nije bilo, a u drugom poluvremenu Željezničar je slavio golovima Boje, Vrhovca i Juričića.

Borac je slavio protiv Rudara u Kaknju s visokih 6:1, dok je Zrinjski s 4:0 savladao Slaviju iz Istočnog Sarajeva. Klis iz Buturović Polja upisao je pobjedu na gostovanju kod Veleža iz Nevesinja rezultatom 2:0.

Plasman u četvrtfinale izborila je i Tuzla City pobjedom protiv Radnika iz Bijeljine rezultatom 3:1. Zvijezda 09 slavila je u Prijedoru protiv Rudara nakon jedanaesteraca. Regularni dio susreta završen je bez pogodaka.

Utakmica koju su trebali odigrati Velež i Široki Brijeg odgođena je za 14. novembar zbog toga što ekipa s Pecare ima veliki broj igrača zaraženih koronavirusom.