Bayern lako protiv Atletica, pobjede Liverpoola, Cityja i Atalante

Nogomet 22. okt 202007:15 > 07:16
ANDREAS GEBERT / POOL / AFP

Aktualni europski nogometni prvak Bayern krenuo je u obranu naslova uvjerljivom 4-0 pobjedom protiv Atletico Madrida.

Pobjede su ostvarili i Liverpool porazivši Ajax sa 1-0, Atalanta koja je u Danskoj pobijedila Midtjylland sa 4-0, te Manchester City koji je uspio slomiti Porto sa 3-1.

Bavarci su dominirali cijeli susret i potpuno su nadigrali španjolski sastav. Golove za njemački sastav zabili su Coman (28, 72), Goretzka (41) i Tolisso (66). Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije nastupio za Atletico zbog ozljede, dok je Ivo Grbić sjedio na klupi za pričuvre.

U drugom susretu iz A skupine RB Salzburg i moskovski Lokomotiv su odigrali 2-2. Gosti su poveli u 19. minuti. Anton Mirančuk je ubacio iz kornera, Rifat Zemaletdinov glavom prebacio do Edera koji je zabio za 1-0. Izjednačio je Dominik Szoboszlai u posljednjim trenucima prvog dijela fantastično pogodivši malo iskosa s ruba kaznenog prostora u desne rašlje. Salzburg je poveo na otvaranju drugog dijela, u 50. minuti je pogodio Zlatko Junuzović. No, 15 minuta prije kraja utakmice gosti su izjednačili, a pogodak je postigao Lisakovič. Za goste je cijeli susret odigrao Vedran Ćorluka.

Iznenađenje večeri priredio je Šahtar koji je u susretu B skupine u Madridu pobijedio Real sa 3-2.

Premda je nastupio bez sedam standardnih prvotimaca koji su zaraženi koronavirusom, Šahtar je u Madridu šokirao “Kraljevski klub”. Gosti su već nakon prvog poluvremena vodili 3-0 golovima Tetea (29), Varanea (33-ag) i Solomona (42).

Real je smanjio u 54. minuti fantastičnim golom Modrića koji je pogodio s više od 25 metara. Bio je to sasvim sigurno jedan od Lukinih najljepših pogodaka. Zanimljivo, Modrić se ovim golom upisao u povijest “Kraljevskog kluba” postavši tek četvrti igrač koji je zabio gol u Kupu/Ligi prvaka sa 35 ili više godine. Prije njega to je uspjelo tek velikanima Alfredu Di Stefanu, Ferencu Puškašu i Pacu Gentu.

Samo pet minuta kasnije već je bilo 2-3, a zabio je Vinicius Junior svega 15 sekundi nakon što je ušao u igru. Čim je ušao u igru, ukrao je loptu Ukrajincima te se sjurio prema gol u zabio.

Do kraja susreta Real je jurio izjednačenje, ali nije uspio. U drugoj minuti sudačke nadoknade Federico Valverde je zabio za 3-3, no pogodak je naknadno poništen zbog zaleđa.

U drugom susretu oz ove skupine Inter i Borussia Moenchengladbach su odigrali 2-2, a sva četiri gola pala su u nastavku.

Talijani su poveli u 49. minuti golom Romela Lukakua, izjednačio je Bensebaini u 63. minuti iz kaznenog udarca, a vodstvo gostima donio je Hofmann u 84. minuti. Ipak, u posljednjim trenucima susreta Lukaku je svojim drugim golom izborio remi. Ivan Perišić je igrao do 79. minute za Inter, dok je Marcelo Brozović ušao u igru u 80. minuti.

U skupini C Mancheste City je pobijedio Porto sa 3-1, nakon što su gosti vodili 1-0, dok je Olympiakos porazio Marseille sa 1-0.

Porto je poveo u 14. minuti golom Luisa Die, no “Građani” su okrenuli rezultat preko Aguera (20-11m), Gundogana (65) i Ferrana Torresa (73).

Susret u Pireju razriješio je pogodak Ahmeda Hassana u sudačkoj nadoknadi. Duje Ćaleta-Car je igrao za goste.

U skupini D Liverpool i Atalanta su ostvarili gostujuće pobjede. “Redsi” su slavili kod Ajaxa 1-0, dok je Atalanta porazila Midtjylland sa 4-0.

Pitanje pobjednika u Amsterdamu riješio je autogol Tagliafica u 35. minuti.

Atalanta je u Danskoj sve riješila u prvom poluvremenu postiogavši sva tri gola, a strijelci su bili Zapata (26), Gomez (36) i Muriel (42). U nastavku se među strijelce upisao i Mirančuk (89). Mario Pašalić je ušao u igru u 68. minuti.

U utorak su igrani susreti prvog kola u skupinama od E do H.

U skupini E nije bilo pobjednik u prvom susretima. Chelsea i Sevilla su odigrali 0-0, a Rennes i Krasnodar 1-1. Lazio je u susretu F skupine u Rimu pobijedio Borussiju Dortmund sa 3-1, dok je Clu Brugge u St Peterburgu iznenadio Zenit pobijedivši sa 2-1.

U skupini G Barcelona i Juventus su očekivano startali pobjedama. Barca je na Camp Nou pobijedila Ferencvaroš sa 5-1, dok je Juventus u Kijevu porazio Dinamo sa 2-0.

U skupini H Manchester United je u Parizu porazio PSG sa 2-1, dok je RB Leipzig pobijedio Istanbul Basaksehir sa 2-0.