Zmajevi sjajni u Evropi: Prvijenac Krunića, Pjanić starter, asistencija Džeke

Nogomet 23. okt 202008:04 > 08:15
REUTERS/Russell Cheyne

Nova sezona Lige prvaka i Evropske lige počela je ove sedmice utakmicama prvog kola, a zapažene nastupe imali su nogometaši koji dolaze iz Bosne i Hercegovine.

Ono što nas svakako može radovati je minutaža koju su dobili nogometaši iz Bosne i Hercegovine u ovosezonskim premijernim nastupima na evropskoj sceni. U Ligi prvaka imamo četiri igrača i svi su bili starteri u prvom kolu. Miralem Pjanić je prvi put zaigrao od prve minute u trijumfu Barcelone protiv Ferencvaroša rezultatom 5:1. Igrao je do 76. minute, kada je na teren umjesto njega ušao Sergio Busquets.

Na drugoj strani u redovima Ferencvaroša od prve minute igrali su i Eldar Ćivić i Adnan Kovačević. Ćivić je igru napustio u 63. minuti susreta, dok je Kovačević odigrao svih 90 minuta. Sa svojim Bašakšehirom Edin Višća je gostovao kod Leipziga. Njegova ekipa poražena je rezultatom 2:0.

U Evropskoj ligi Rade Krunić je odigrao svih 90 minuta za Milan u duelu sa Celticom, a reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je svoj prvi pogodak u dresu Rossonera. Milan je savladao Celtic u Glasgowu rezultatom 3:1.

VEZANE VIJESTI

Roma je slavila na gostovanju kod Young Boysa rezultatom 2:1. Fonseca je na klupi ostavio nekoliko prvotimaca, uključujući i Edina Džeku, ali je nakon 0:1 na poluvremenu morao reagovati. Nakon što su na teren ušli Džeko, Mkhitaryan i Veretout Vučica je kreirala preokret i slavila 2:1. U 69. minuti susreta kapiten Vučice je odlično asistirao Peresu za izjednačenje Vučice.

Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta u trijumfu Arsenala na gostovanju kod Rapida iz Beča (2:1) za koji je svih 90 minuta odigrao Srđan Grahovac. Mateo Sušić je odigrao 90 minuta u trijumfu Cluja na gostovanju kod CSKA Sofije rezultatom 2:0.

Rijeka je u 93. minuti poražena na domaćem terenu od Real Sociedada, a Stjepan Lončar igrao je do 87. minute. Luka Menalo je susret odlgedao s klupe za rezervne igrače. Gojko Cimirot je također igrao svih 90 minuta u poraz Standarda od Glasgow Rangersa u Liježu.

Nikola Vasilj je poraz svoj Zorye na gostovanju kod Leicester Cityja odlgedao s klupe, baš kao i Anel Šabanadžović poraz AEK-a na gostovanju kod Brage.