Igrač Hoffenheima zbog rođenja djeteta izašao iz igre i napustio duel sa Zvezdom

Nogomet 23. okt 202008:46 > 08:49
REUTERS/Daniel Roland

Fudbaleri Hoffenheima sinoć su u prvom kolu grupne faze Evropske lige na svom terenu dočekali beogradsku Crvenu zvezdu. Domaćin je slavio rezultatom 2:0, a zanimljiva situacija dogodila se na poluvremenu susreta u Sinsheimu.

Naime, fudbaleru domaćih Florianu Grillitschu javili su kako mu se supruga porađa, a trener ga je zamijenio na poluvremenu i dozvolio mu da napusti utakmicu kako ne bi propustio rođenje djeteta.

“Lijep razlog za promjenu: Florian Grillitsch ide na rođenje svog djeteta”, napisali su iz redova Hoffenheima na zvaničnom Twitter profilu ekipe iz Sinsheima.

Njegovi saigrači uspjeli su mu u drugom poluvremenu pokloniti pobjedu. Domaćin je slavio golovima Baugartnera u 64. i Dabbura u 93. minuti susreta.