Igrač Rangersa predriblao četvoricu i postigao pogodak s centra za historiju

Nogomet 23. okt 202009:05 > 09:08
Screenshot

Fudbaleri Glasgow Rangersa koje s klupe predvodi legenda Liverpoola - Steven Gerard slavili su sinoć u prvom kolu Evropske lige na gostovanju kod Standard Liježa Gojka Cimirota (2:0), a susret je obilježio drugi pogodak Škota.

Ekipa iz Glasgowa u susret je ušla na krilima velike pobjede u domaćem prvenstvu protiv ljutog rivala na Celtic Parku, a sjajno su otvorili i duel s ekipom iz Belgije.

James Tavernier je uspješno realizovao jedanaesterac u 19. minuti susreta, a konačnih 2:0 postavio je Kemar Roofe u trećoj minuti nadoknade vremena.

Predriblao je Roofe četiri igrača i pogodio sa 49.9 metara što je najveća udaljenost s koje je postignut pogodak u historiji Evropske lige.