Sarajevo savladalo Krupu za najbolji start prvenstva u historiji kluba

Nogomet 25. okt 202019:49 > 19:55
Anadolija

Fudbalski klub Sarajevo dočekao je večeras na stadionu Asim Ferhatović Hase u 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Krupa na Vrbasu, a ekipa s Koševa upisala je trijumf rezultatom 3:0.

Bordo tim je došao do devete pobjede u 11 odigranih utakmica u prvenstvu, a izabranici Vinka Marinovića još uvijek ne znaju za poraz u prvenstvu Bosne i Hercegovine ove sezone. Sa omjerom od devet pobjeda i dva remija ekipa s Koševa zabilježila je najbolji start prvenstva u historiji kluba.

Sarajevo je rutinski došlo do sedme uzastopne pobjede u Premijer ligi BiH ove sezone, a domaći su poveli u šestoj minuti susreta. Krste Velkoski je oboren u šesnaestercu gostiju, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Benjamin Tatar.

Do odlaska na odmor Sarajevo je došlo do dva gola prednosti. U 32. minuti susreta strijelac za Bordo tim bio je Amar Rahmanović.

Bordo tim je konačnih 3:0 postavio u 49. minuti susreta. Asistenciju je upisao Velkoski za Rahmanovića, a odlični fudbaler ekipe s Koševa postigao je svoj drugi pogodak na susretu.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, ostalo je 3:0 za lidera prvenstva i aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine. Ranije danas Borac je u Doboju kod Kaknja slavio protiv Mladosti rezultatom 2:0.