Sjajan derbi u Milanu završen remijem, Zlatan pogodio dva puta, Džeko jednom

Nogomet 26. okt 202022:37 > 22:46
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana i Rome podijelili su bodove na San Siru odigravši neriješeno, 3:3. Ovim rezultatom AC Milan je ostao na čelnoj poziciji Serie A, dok se Roma pomakla sa diobe 10. mjesta na poziciju devet.

Ibrahimović je golom u trećoj minuti najavio odličan meč, kada se sjajno snašao pred golom Rome na asistenciju Leaoa.

Romi je bilo potrebno 12 minuta da dođe do poravnanja. Pellegrini je ubacio iz kornera, a bh. napadač Edin Džeko pogodio je prazan gol nakon velike greške golmana Milana.

VEZANE VIJESTI

Nastavak susreta donio je još četiri gola. Prvo je Saelemaekers u 47. povisio na 2:1 za milan, Leao je bio asistent. U 71. minuti – Roma opet izjednačava susret i to nakon penala kojeg je u gol pretvorio Veretout.

Osam minuta kasnije – novi penal, ali ovaj put za Milan. Loptu je namjestio Ibrahimović i pogodio za 3:2.

Konačan rezultat postavljen je u 84. minuti, kada je opet lošu intervenciju odbrane i golmana Milana iskoristio Kumbulla.

Do kraja meča Milan je imao još nekoliko šansi da eventualno dođe do pobjede – no ostalo je 3:3.

Milan nakon šest kola ima pet pobjeda i jedan remi, dok je Roma na učinku od dvije pobjede, dva remija i jednog poraza.