Džeko oduševio navijače Rome u duelu s Milanom: To je moj kapiten

Nogomet 27. okt 202008:20 > 08:22
REUTERS/Daniele Mascolo

Fantastičnu utakmicu sinoć su u petom kolu italijanske Serije A odigrali Milan i Roma, a susret je na kraju završen rezultatom 3:3.

U fantastičnoj utakmici kapiten naše nacionalne selekcije Edin Džeko postigao je pogodak u 14. minuti, ali se posebno radovao nakon što je Roma stigla do trećeg pogotka i izjednačenja u 84. minuti susreta.

Nakon kornera lopta je došla do Kumbulle na drugoj stativi, a Albanac je pogodio za bod Vučice u derbiju s Milanom.

Pogodak koji je postigao Kumbulla posebno je obradovao kapitena Vučice Edina Džeku. Strastveno je proslavio pogodak svoje ekipe, a to je oduševilo navijače ekipe s Olimpica.

Mnogo se pisalo o Džekinoj motivaciji nakon što mu je propao gotovo siguran transfer u redove Juventusa prošlog ljeta, ali je kapiten Rome pokazao da njegova posvećenost Vučici nije upitna.

Džeko je i ove sezone noćna mora za protivničke odbrane i čini se kako je samo pitanje vremena kada će postati treći najbolji strijelac u historiji Rome.

Sa pogotkom protiv Milana Džeko je stigao do brojke od 109 pogodaka za Vučicu, a Amadeo Amadei na trećem mjestu ima 111 postignutih pogodaka.