Bordo rapsodija na Koševu, Sarajevo sa pet golova ispratilo Mladost

Nogomet 30. okt 202018:42 > 18:47
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva upisali su osmu ligašku pobjedu u nizu savladavši Mladost iz Doboja kod Kaknja sa uvjerljivih 5:1. Igračima Sarajeva ovo je bila 10 pobjeda od 12 odigranih mečeva u novoj sezoni, zbog čega su prvi sa 32 boda, sedam više od prvog pratitelja Željezničara.

Ekipa koja Sarajevu na početku sezone uzela bod na domaćem terenu, kada je bilo 2:2, na Koševu je kapitulirala već u prvom poluvremenu. Preciznije, za 12 minuta, gdje su u rasponu od 23. do 35. minute primili tri gola.

Prvo je pogodio Velkoski nakon jednog dobrog centaršuta Benjamina Tatara. Minuta je bila 23. U 28. na 2:0 je nakon dosta sreće pogodio i Handžić, a isti igrač postavio je konačan rezultat prvog dijela svojim drugim golom u 35. minuti.

Devet minuta po povratku s odbora – Rahmanović, jedan od najboljih pojedinaca na meču je snažnim udarcem donio i Sarajevu četiri gola prednosti.

Čast gostiju na Koševu spasio je Hadžić golom u 70. minuti za 4:1.

Da izabranici Vinka Marinovića u ovom meču imaju posljednju riječ – pobrinuo se rezervista Mustedanagić iz slobodbog udarca u 90. minuti susreta.