Zrinjski savladao Velež u gradskom derbiju, hat-trick sjajnog Bilbije

Nogomet 31. okt 202014:29 > 14:32
Facebook/HŠK Zrinjski Mostar

HŠK Zrinjski ugostio je večeras na stadionu Pod Bijelim brijegom gradskog rivala FK Velež u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a domaćin je slavio rezultatom 3:1.

Prvi su zaprijetili gosti. Šutirao je Radovac s 20-ak metara, ali je njegov pokušaj završio iznad prečke Brkićevog gola. Dvije minute kasnije odbrana Zrinjskog je u posljednji trenutak presjekla pas Brandaa za Cvijanovića i spriječila stopostotnu priliku za Rođene.

Isti igrači su kombinovali i u 13. minuti susreta. Nakon dodavanja Brandaa Cvijanović je pokušao sa 20-ak metara, ali je Brkić odlično intervenisao. Samo dvije minute kasnije domaćin je došao do vodstva. Zeljković je komplikovao u šesnaestercu svoje ekipe, a potom je oborio Filipovića i Peljto je pokazao na bijelu tačku. Bilbija je poslao loptu u jednu, a Bobića u drugu stranu za vodstvo Zrinjskog.

Anadolija

Velež je ponovo zaprijetio u 22. minuti susreta. Pokušao je Brandao iz slobodnog udarca, ali je šutirao preko prečke Brkićevog gola. Rođeni su nastavili s napadima, a nakon centaršuta Radovića u 32. minuti odlično je glavom šutirao Anđušić, ali je još bolje intervenisao Brkić.

Domaći su zaprijetili u 41. minuti susreta. Stojkić je šutirao iskosa s lijeve strane, ali samo preko gola Bobića. Posljednji pokušaj u prvom poluvremenu imali su gosti. Radović je šutirao iz slobodnog udarca s velike udaljenosti, ali samo preko prečke gola Zrinjskog. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:0 za domaće. Velež je imao više od igre i bolje prilike, ali je jedini pogodak postigao domaćin.

Zrinjski je do dva gola prednosti došao u 51. minuti susreta, a strijelac je bio Bilbija. Sjajno je fudbaler domaćih ispratio centaršut Ivančića, šutirao je glavom i poslao loptu u mrežu Bobićevog gola. Pet minuta kasnije na drugoj strani Anđušić je ponovo dobro šutirao glavom, ali se ovaj put ispriječila prečka Brkićevog gola.

Anadolija

Zrinjski je u 58. minuti susreta došao do tri gola prednosti, a i treći pogodak za domaće postigao je Bilbija. Ponovo je Bilbija šutirao glavom, Bobić je uspio odbraniti, ali je fudbaler Zrinjskog prvi došao do odbijene lopte i postigao svoj treći pogodak na susretu.

U 80. minuti susreta i drugi novi reprezentativac Bosne i Hercegovine – Ćorluka skrivio je jedanaesterac nakon što je oborio Radovića. Siguran izvođač za Rođene bio je Mulić i smanjio je rezultat na 3:1. Ostalo je do kraja susreta 3:1 za Zrinjski, a u 91. minuti susreta Mašić je odličnim udarcem iz voleja pogodio prečku Bobićevog gola.

Ranije danas Tuzla City je savladao Krupu na Vrbasu na gostujućem terenu rezultatom 1:0. Jedini pogodak za Tuzlake postigao je Ubiparip. U drugom susretu koji je počeo u 17:00 sati Široki Brijeg je savladao Olimpik rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Jurilj. Željezničar će u 19:00 sati dočekati Radnik iz Bijeljine, dok sutra u 14:00 sati kolo zatvaraju Sloboda i banjalučki Borac. Sarajevo je sinoć u prvom susretu 13. kola razbilo Mladost iz Doboja kod Kaknja rezultatom 5:1.