Sarajevo i Željezničar podijelili bodove

Nogomet 04. nov 202020:15 > 20:17
FK Željezničar

Fudbalski klub Sarajevo dočekao je večeras na stadionu Asim Ferhatović Hase gradskog rivala Fudbalski klub Željezničar u zaostaloj utakmici devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je na otvaranju utakmice imalo terensku inicijativu, a nakon gužve u šesnaestercu gostiju prvi je zaprijetio Dupovac u 17. minuti, ali je šutirao pored stative Erićevog gola.

U 25. minuti susreta Štilić je pokušao iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, ali je šutirao preko prečke Kovačevićevog gola.

Sarajevo je u 32. minuti pogodilo stativu. Velkoski je šutirao iz prve, lopta se odbila od Blaževića, a Erića je spasila stativa. Tri minute kasnije Rahmanović je šutirao s vrha šesnaesterca, ali samo pored gola gostujuće ekipe.

Sarajevo je povelo u 38. minuti susreta. Erić je odbranio udarac Tatara, a Rahmanović je odbijenu loptu poslao u mrežu Plavih. Dvije minute kasnije u dobroj prilici je Handžić, ali je odbrana Plavih izblokirala njegov pokušaj.

Novu dobru priliku Sarajevo je propustilo u 45. minuti. Handžić je šutirao, ali je Erić uspio zaustaviti pokušaj napadača Bordo tima. Odbrana Plavih uspjela je u nadoknadi prvog poluvremena ponovo izblokirati pokušaj Handžića nakon sjajnog dodavanja Pejovića. Ostalo je nakon 45 minuta igre 1:0 za Sarajevo.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Bordo tim. Pokušao je Rahmanović sa 30-ak metara, ali je šutirao pored gola Erića. Plavi su zaprijetili deset minuta kasnije. Lendrić je šutirao, a Kovačević je uspio zaustaviti njegov pokušaj. Već u narednom napadu Dupovac je dobro intervenisao i zaustavio je napadača Plavih.

Plavi su izjednačili u 66. minuti susreta. Lopta se odbila do Alispahića koji sjajnim udarcem s vrha šesnaesterca matira nemoćnog Kovačevića.

Pred sami kraj meča, u 84. minutu Sarajevo je propustilo šansu za pobjedom. Obećavajuća akcija u kojoj su učestvovali Fanimo, Tatar i Rahmanović završila je blokadom Ikića u posljednjem trenutku. Na drugoj strani “Plavi” su preko Lendrić također propustili veliku šansu u nadoknadi, što je značilo kako će se rivali morati zadovoljiti sa pola plijena.

Sarajevo je i dalje na 1. mjestu sa 33 poena, slijedi Željezničar (29) i Borac Banjaluka (24). Na posljednjem mjestu tabele nalazi se Olimpik Sarajevo sa 6 bodova.