Bosna i Hercegovina u prijateljskom susretu poražena od Irana na Koševu

Nogomet 12. nov 202019:05 > 19:10
NS BiH

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Asim Ferhatović Hase u prijateljskom susretu dočekala selekciju Irana. Susret je završen pobjedom gostiju rezultatom 2:0.

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Dušan Bajević izveo je kombinovan sastav, a priliku za igru od prve minute dobila su tri debitanta, Josip Ćorluka, Amar Rahmanović i Irfan Hadžić.

NS BiH

Prvi su zaprijetili fudbaleri Bosne i Hercegovine. Priliku je imao Hadžić, šutirao je iz daljine, a golman Irana zaustavio je njegov pokušaj.

U 17. minuti susreta pogriješio je Tatar, a Burić je u posljednji trenutak otklonio opasnost ispred Rezaeija. Iran je ponovo zaprijetio već u narednom napadu, a Burić se ovaj put povrijedio prilikom interevencije i na teren je morao Pirić. Do odlaska na odmor nije bilo mnogo dobrih prilika, ostalo je nakon 45 minuta igre 0:0.

NS BiH

Iran je do vodstva došao u 30. sekundi drugog poluvremena. Amiri je ukrao lopu Nastiću, uposlio je Rezaeija koji je odlično šutirao i savladao Pirića za vodstvo gostujuće ekipe. U 68. minuti susreta udarcem iz daljine pokušao je Rahmanović, ali je fudbaler Sarajeva šutirao pored gola gostujuće ekipe.

Iran je u prvoj minuti nadoknade vremena došao do dva gola prednosti, a pobjedu gostujuće ekipe potvrdio je rezervista Ghayedi. Ostalo je do kraja susreta 2:0 za Iran, a posljednju priliku za reprezentaciju Bosne i Hercegovine imao je Tatar u 94. minuti.

Bosna i Hercegovina – Iran 0:2 (Rezaei 46, Ghayedi 91)

Bosna i Hercegovina: Burić (od 22. Pirić), Ćorluka, Kovačević, Saničanin, Nastić (od 58. Kadušić), Lončar, Pjanić (od 46. Cimirot), Rahmanović (od 80. Milošević), Tatar, Hadžić (od 58. Prevljak), Gojak (od 46. Hodžić).

Iran: Abedzadeh, Moharrami (od 76. Nemati), Khalilzadeh, Pouraliganji, Hajsafi (od 62. Noorafkan), Gholizadeh (od 82. Ghayedi), Mohammadi, Kanaanizadegan, Rezaei (od 61. Ansari), Nourollahi (od 84. Karimi), Amiri (od 76. Ezatolahi).