Mladi Zmajevi savladali Belgiju u Sarajevu

Nogomet 17. nov 202020:33 > 20:35
FSBiH

Mlada (U-21) nogometna reprezentacije Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Belgije s 3:2 u posljednjem susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Reprezentacija BiH došla je do pobjede nakon preokreta, iako joj pobjeda u ovom meču nije značila ništa jer je ranije izgubila šanse za plasmanom na EP u Mađarskoj i Sloveniji. S druge strane Belgiji je trebala pobjeda da se kvalifikuje na završni turnir.

Belgija je od početka susreta dominirala u posjedu lopte i kreirala dosta izglednih šansi za postizanje gole. Gosti su u ovom meču poveli u 7. minutu pogotkom De Smeta, a nakon primljenog pogotka selekcija BiH počinje igrati dosta ofanzivnije.

BiH do izjednačenja dolazi u 29. minutu pogotkom Milana Savića, a samo dva minuta kasnije Ševkija Resić postiže pogodak za preokret.

U drugom poluvremenu BiH dolazi do velike prednosti nakon što je Stefan Kovač u 69. minutu matirao gostujućeg golmana. Nakon što su prilimili treći gol gosti su sve karte bacili u napad.

BiH je do kraja susreta nastojala održati visoku prednost i uspješno su rješavali situacije pred svojim golom do 89. minute, kada su Belgijanci golom Opende iz penala smanjili prednost domaćeg tima na 3:2.

U sudijskoj nadoknadi BiH se uspješno odbranila od napada belgijske selekcije i upisala vrijednu pobjedu za kraj kvalifikacija.