Igrač Čilea sramotnim potezom iznudio crveni za Cavanija

Nogomet 25. jun 201510:30 > 15:00
Youtube

Nogometaši Čilea postali su prvi polufinalisti Južnoameričkog prvenstva kojem su domaćini, nakon što su u četvrtfinalu odigranom u Santiagu svladali Urugvaj s 1-0.

Pobjednički pogodak postigao je Mauricio Isla u 81. minuti, kad je prizemnim udarcem s 15 metara svladao urugvajskog golmana Fernanda Musleru i tako održao nadu Čileanaca da će pred svojim navijačima osvojiti premijerni naslov prvaka Južne Amerike.

Urugvajci su od 64. minute igrali s igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Edison Cavani, a dvoboj su završili s devetoricom igrača na terenu, jer je izravni crveni karton zbog opasnog starta dobio Jorge Fucile.

Čile u polufinalu ide na pobjednika dvoboja Peru – Bolivija, koji je na rasporedu u noći s četvrtka na petak (1.30 iza ponoći po lokalnom vremenu).