Bayern u osmini finala, Real siguran protiv Intera, Atalanta srušila Liverpool

Nogomet 25. nov 202022:54 > 22:56
Sven Hoppe/Pool via REUTERS

Završene su utakmice četvrtog kola grupne faze Lige prvaka u grupama A, B, C i D koje su počele u 21:00 sat. Bayern je pobjedom nad Salzburgom od 3:1 obezbijedio knock-out fazu, dok je Atalanta u gostima Savladala Liverpool i zakomplikovala stanje u grupi D. U derbiju večeri Inter je na svom terenu poražen od Reala iz Madrida 2:0.

Golovima Lewandowskog, autogolom Wobera i pogotkom Sanea, Bayern je nastavio svoj pobjednički niz u Ligi prvaka protiv Salzburga. Aktuelni prvak je četvrtom pobjedom u isto toliko mečeva obezbijedio prolazak dalje u knock-out fazu dva koala prije kraja. Jedini gol za goste dao je Berisha.

U grupi A, također su igrali Atletico Madrid i Lokomotiva iz Moskve, 0:0.

Derbi kola bio je meč Inter – Real Madrid, a Madriđani su slavili sa 0:2. Vodstvo Realu donio je Hazard u 7. minuti iz Penala, da bi Hakimi autogolom u 59. minuti dodatno unazadio svoju ekipu. Inter je susret završio sa 10 igrača, jer je u 33. isključen Vidal nakon drugog žutog kartona. Inter je posljednji u grupi sa samo dva boda i pred njim je težak zadatak da ‘prezimi u Evropi’.

VEZANE VIJESTI

Ništa manje nije komplikovano u grupi D. Ajax je kod kuće sa 3:1 savladao Midtjylland i tako došao ‘za vrat’ Liverpoolu koji je desetkovan koronavirusom. Liverpool je kod kuće poražen od Atalante sa 0:2, tako da je njegova prednost na vrhu sada samo dva boda u odnosu na Ajax i Atalantu.

Tim Porta savladao je Marseille sa 0:2 i tako će skoro pa sigurno nastaviti takmičenje u knock-out fazi. U ovoj grupi (C) prolaz je ranije već obezbijedio Manchester City.