Velež savladao Tuzla City na Tušnju i uhvatio priključak za vrhom tabele

Nogomet 01. dec 202014:48 > 14:50
Facebook/FK Velež

Fudbalski klub Velež gostovao je danas u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine kod Tuzla Cityja na Tušnju, a susret je završen pobjedom ekipe iz Mostara rezultatom 3:1.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, a u 12. minuti susreta Tuzlacima je prednost donio Dejan Maksimović. Velež je potom zaigrao bolje i zaprijetio je nekoliko puta, ali je domaćin u 28. minuti pogodio prečku nakon udarca Karjaševića.

Ekipa iz Mostara izjednačila je u 34. minuti susreta. Mulić je spustio loptu do Osmića koji je pronašao Radovca, a vezni fudbaler gostiju šalje loptu u mrežu za izjednačenje na Tušnju.

Velež je u 53. minuti susreta došao do preokreta. Mulić je sjajno pogodio iz slobodnog udarca i donio je vodstvo Rođenim. Gosti su u završnici susreta postigli i treći pogodak, a strijelac je bio Cvijanović.

Mostarci sada imaju 27 bodova i zauzimaju peto mjesto na tabeli, dok je Tuzla City sedmi sa tri boda manje od Veleža.