Lech kaznio promašaje Sarajeva za kapitalnu prednost

Nogomet 14. jul 201522:06 > 22:49
Anadolija

Fudbaleri Sarajeva i Lecha odmjerili su snage u drugom pretkolu Lige prvaka na stadionu "Asim Ferhatović Hase", a nakon 90 minuta igre, rezultat je glasio 0:2.

Gosti su bolje otvorili susret, te su u početnim minutama imali inicijativu, no ozbiljnijih situacija pred golom Oštrakovića nije bilo. Poljaci su pritiskali zadnju liniju Sarajeva, no izabranici Dženana Uščuplića dobro su se nosili, te su uspjeli prvi zaprijetiti.

Nakon jedne dubinske lopte, Leon Benko je pokušao, no njegov udarac odlazi pored gola.

Prvo pravo uzbuđenje desilo se u 25. minuti igre, kada su fudbaleri Lecha pogodili prečku gola Sarajeva.

To kao da je razbudilo domaći tim, koji preko Velkoskog dolazi u izglednu priliku za vodstvo, ali šut Makedonca zaustavio je golman Burić, iako je napadač Sarajeva imao dosta vremena da se namjesti u šesnaestercu gostiju iz Poljske.

Kazna je stigla pet minuta prije odmora. Prodor Tralke i centaršut u kazneni prostor Sarajeva koristi Hamalainen, koji glavom trese mrežu Ošstrakovića, koji je ruku na srce morao dosta bolje reagovati.

Tom prilikom izgrač zadnje linije bordo tima Milan Stepanov, nalazio se van terena zbog zamjene dresa.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a vrijedi istaći da je trener gostiju bio primoran izvršiti čak dvije izmene u prvom dijelu. Dudka i Formella su ušli umjesto Linettyja i Kowanckija.

Anadolija

Ekipa s Koševa dobro je otvorila i drugi dio meča. Na samom startu Duljević je napravio dobar prodor, ali mlak udarac sa distance lagano je ukrotio Burić, bh. golman među stativama Lecha.

Isti igrač je u 54. minuti ponovo izborio priliku za šut, dosta bolje nego li na otvaranju drugog dijela, ali lopta je otišla preko prečke gola ispred južne tribine.

Benko je zaprijetio u 60. minuti, kada je šutirao direktno u golmana Lecha nakon lijepe lopte Hebibovića.

Kazna je uslijedila već u narednom napadu. Nakon prekršaja, centaršut Douglasa pronašao je čelo Thomalle, koji pogađa za duplo vodstvo Lecha, i praktično rješava pitanje pobjednika u ovom meču.

U 67. minuti Puzigaća je dobro šutirao iz slobodnjaka, ali mreža Poljaka i dalje ostaje netaknuta.

Sarajevo je stvaralo prilike, dobro kotiralo na terenu, ali ono što je evidentno bilo jeste da je odbrana gostiju granitno čvrsta, i da će biti enigma za napadače Sarajeva do konca ovog, ali i u revanšu.

Gosti su se opravdano posvetili odbrani sopstvenog gola, dok je Sarajevo tražilo načine da probije bedem, i odličnu taktičku postavku gostujućeg trenera.

Do konca meča rezultat se nije mijenjao, te je na semaforu ostalo 0:2 u korist gostujuće ekipe iz Poznana, koja će tako dosta mirnije moći čekati revanš koji se igra za sedam dana.