De Bruyne poslao Neuera "po ćevape" i napravio promašaj dana

Nogomet 02. aug 201513:52 > 13:54
Reuters

Nogometaši Wolfsburga prvi put su u svojoj historiji postali pobjednici njemačkog Superkupa nakon što su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca s 5:4 slavili protiv aktualnog prvaka Bayerna.

Najbolji igrač Wolfsburga Kevin De Bruyne zamalo je postao tragičar večeri kada je promašio prazan gol Manuela Neuera. Samo zahvaljujući kasnom pogotku Nicklas Bendtner njegov promašaj ostao je “obična” zanimljivost sa meča.

Igrao se 42. minut kada je Belgijanac sjajno pobjegao odbrani gostiju i znalački sačekao Neuera, koji je poznat po svome izljetanju sa gola, da bi ga lobova i taman kada je imao prazan gol ispred sebe napravio je promašaj sedmice, možda mjeseca ili godine.

Bayernovoj “1” moglo se obiti o glavu pretjerana samouvjerenost jer je i ranije, u 9. minutu, napustio gol kako bi intervenisao mada se stiče dojam da nije imao potrebe. Kako god, Neuer ovaj put nije kažnjen, ali je moguće da, ukoliko ne promijeni svoj stil, će ubrzo Bayern “zaviti u crno”.