Piqueu četiri utakmice suspenzije

Nogomet 19. aug 201514:23 > 14:25
Reuters

Igrač Barcelone Gerard Pique suspendovan je na četiri utakmice zbog izravnog crvenog kartona kojeg je dobio u ponedjeljak u uzvratnoj utakmici španskog Superkupa protiv Athletic Bilbaoa, a nakon što je vikao na linijskog sudiju.

Barca se može žaliti i kazna može biti smanjena, ali ako ne uspije u tome Pique će propustiti prve četiri utakmice evropskog i španskog prvaka u La Ligi, među kojima i onu u nedjelju protiv Bilbao te utakmicu protiv Atletico Madrida 12. septembra.
Pique se izvinio za svoje ponašanje preko Twittera odbacivši tvrdnje da je koristio neprimjeren rječnik.

Na utakmici na kojoj je Barca pokušala nadoknaditi zaostatak od 4-0 iz prve utakmice i kod vodstva od 1-0, Pique je zaradio izravni crveni karton u 55. minuti. Sudija je reagovao nakon što se Pique unio u lice linijskom sudiji i vikao na njega.

Athletic Bilbao je izjednačio na 1-1 u 74. minuti i pobijedio je s ukupnim rezultatom od 5-1.