Benzema frustriran: Rafa, zašto me stalno mijenjaš?

Nogomet 05. okt 201518:32 > 20:39
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images Sport

Napadač Real Madrida Karim Benzema postigao je jedini gol u gradskom derbiju 7. kola Primere protiv Atletica (1:1), ali je u 77. minutu zamijenjen.

Francuski reprezentativac ne krije da je razočaran odlukom trenera Rafaela Beniteza.

“Odluku o zamjeni donosi trener, ja sam bio na terenu da pomognem ekipi”, rekao je Benzema za “As”.

Smeta mi što me Benitez stalno mijenja i to je istina. Istovremeno ću biti miran i nastaviti raditi kao da je sve u redu i kao da me trener stalno NE mijenja. Benitez mi je rekao da je želio sačuvati rezultatt, želio je ojačati obranu. Kada se na elektronskom ekranu prikaže broj 9 moram pitati Beniteza zašto je to tako“.

Francuz je ove sezone postigao šest golova u prvenstvu u isto toliko utakmica, ali je samo jednu odigrao svih 90 minuta.