POLUVRIJEME u Zenici: Volje ima, golova ne

Nogomet 10. okt 201521:16 > 21:32
Reuters

Završeno je prvo poluvrijeme na Bilinom polju u Zenici gdje BiH i Wales odmjeravaju snage u okviru pretposljednjeg kola kvalifikacija za odlazak na EP u Francuskoj, a rezultat je 0:0.

Susret je počeo, standardno već, odmjeravanjem snaga, a prve znake opasnosti vidjeli smo u devetoj minuti.

Prvu “žeđ” za golom pokazala je selekcija BiH, koja je preko Višće došla u priliku da ugrozi gol Walesa.

Pjanić je lijepo proigrao Višću na desnoj strani, ali njegov udarac, kojeg je uputio u padu – otišao je nekoliko centimetara od stative gola gostiju.

Wales je u 13. minuti preko Aarona Ramseya pokušao iz slobodnog udarca iznenaditi Begovića, no njegov lucidan udarac je završio u gol autu.

Na isteku 25. minute, evidentna je bila terenska inicijativa izabranika Mehmeda Baždarevića, ali se igra svodila na sredinu terena uz pokušaje da se kratkim pasovima dođe do gola Walesa. Gosti su koristili svoje najjače oružje, brzinu Garetha Balea, ali Begović nije imao puno posla.

Htijenje fudbalera koji su branili boje BiH na ovom susretu je bilo evidentno, ali semafor je i dalje pokazivao početni rezultat.

Možda treba i izdvojiti dalekometan pokušaj Garetha Balea u 33. minuti iz slobodnog udarca, ali lagan je to plijen bio za golmana Chelseaja, Asmira Begovića. Tvrda utakmica se i očekivala, i nekako je sve išlo u pravcu da na ovom meču neće biti puno prilike za popravni, jer su i jedna i druga odbrana djelovale granitno jake.