Fudbaleri Leverkusena odigrali još jednu "infarkt" utakmicu

Nogomet 24. okt 201517:31 > 17:36
EPA

Fudbaleri Bayera iz Leverkusena ponovo su uspjeli svojim navijačima prirediti šok, time što su još jednom odigrali meč u kojem su bili na ivici poraza, a na kraju izašli zadovoljni rezultatom.

Sredinom sedmice su odigrali 4:4 sa Romom u Ligi prvaka, da bi danas slavili protiv Stuttgarta sa 4:3. Sjetit će te se, Leverkusen je protiv Rome prvo imao dva gola prednosti, da bi onda bili u zaostatku dva gola, a susret su uspjeli izjednačiti i uzeti bod.

Danas su protiv Stuttgarta napravili slično, s tim što su na koncu došli do pobjede. Naime, Harnik i Didavi su u drugom poluvremenu doveli Stuttgart u vodstvo, te se činilo da će to biti kraj priče za Leverkusen.

Ipak, Bellarabi je golom dao tračak nade svojoj ekipi, da bi Rupp ponovo povećao prednost gostiju.

Sa 3:1 i pola sata do kraja, Stuttgart je imao sve u svojim rukama, ali na scenu je stupio Bonisch koji pogađa za 3:2 u 70. minuti, minut poslije njega Chicharito poravnava na asistenciju Mehmedija, a upravo je asistent za izjednačenje bio strijelac za pobjedu u 90. minuti.

Iz ostalih bundesligaških mečeva izdvajamo novu pobjedu Bayerna, koji je sa 4:0 kod kuće savladao Koeln. Arjen Robben se vratio nakon povrede i pogodio za vodstvo, da bi Vidal, Lewandowski i Mueller samo završili posao za aktuelne vlasnike naslova prvaka.

Werder je u gostima bio bolji od Mainza sa 3:1, a Wolfsburg je minimalnim rezultatom bio bolji od Darmstadta u gostima.