PL: Remi u londonskom derbiju, Liverpool izgubio kod kuće

Nogomet 08. nov 201518:50 > 19:53
Getty Images Sport, Laurence Griffiths

U posljednjim utakmicama 12. kola Premier Lige, Arsenal i Tottenham su igrali neriješeno 1:1 u derbiju sjevernog Londona, dok je Liverpool izgubio na svom Anfieldu od Crystal Palacea s 1:2.

Spursi su poveli na „Emiratesu“ golom Harryja Kanea, koji je u 32. minuti iskoristio smušenu reakciju odbrane Arsenala i savladao Petra Čeha.

Arsenal je bi blizu izjednačenja u 60. minuti, kada je Giroud tukao glavom, a lopta prošla tik pored desne stative.

U 70. minuti, Čeh je odličnom intervencijom zaustavio pokušaj Alderweirelda, da bi šest minuta kasnije „Topnici“ konačno uspjeli izjednačiti.

Mesut Ozil, najbolji igrač Arsenala ove sezone uputio je loptu u šesnaesterac, a lijevi bek Gibbs odlično se ubacio i savladao Llorisa.

Nakon izjednačenja Arsenal je imao potpunu dominaciju na terenu, opasno napadao, ali nije uspio stići do pobjede.

U isto vrijeme, Liverpool je pretrpio prvi poraz od dolaska Juergena Kloppa. Na Anfieldu je slavio Crystal Palace rezultatom 2:1.

Golove za goste postigli su Bolasie i Dann, dok je jedini gol za „Redse“ postigao Coutinho.

Ranije je Manchester City odigrao samo 0:0 kod Aston Ville.

Nakon 12 kola, Arsenal i Manchester City su izjednačeni na vrhu ljestvice s 26 bodova.