Serie A: Kiša golova na Tardiniju, Milan slavio 5-4

Nogomet 15. sep 201411:16 > 12:20

Sinoćnja pobjeda Milana od 5-4 na gostovanju kod Parme jedna je od najefikasnijih utakmica u posljednjih 10 godina u najjačim ligama svijeta. Junak Milana bio je Jeremy Menez, koji je sa dva pogotka osigurao pobjedu Rossonera.

U prvenstvu koje nije poznato po efikasnosti i lijepoj igri, desi se ponekad “iznenađenje”. Takva je bila utakmica između Parme i Milana na stadionu “Ennio Tardini” u Parmi. U utakmici drugog kola Serie A moglo se vidjeti sve: mnogo golova, lepršava igra, čak i po jedan crveni karton na obje strane.

Ekipa Filippa Inzaghija je prva došla do gola u 25. minuti. Strijelac je bio Bonaventura nakon lijepe akcije sa desne strane i asistencije Honde u sredinu.

Slavlje Rossonera nije trajalo dugo. Samo dva minuta kasnije, Antonio Cassano, bivši igrač Milana, izjednačio je lijepim udarcem glavom nakon centaršuta sa lijeve strane.

U 37. minuti, na sličan način, Milan ponovo dolazi do prednosti. Keisuke Honda bio je strijelac za milanskog velikana. Kada su svi mislili da će to ostati rezultat prvog poluvremena, Jeremy Menez je pogodio iz (sumnjivo) dosuđenog jedanaesterca i povećao vodstvo na 3-1 u 45. minuti utakmice.

U drugom poluvremenu Parma smanjuje prednost Milana na 3-2. Strijelac je bio Felipe u 51. minuti.

17 minuta kasnije, Nigel De Jong, nakon osvojene lopte i kontranapada povećava prednost ekipe Filippa Inzaghija na 4-2.

No, to nije bio kraj uzbuđenjima. Prvo je Menez u 79. minuti postigao peti pogodak za Milan, a njegov saigrač De Sciglio ponovo unio neizvjesnost pred kraj utakmice, kada je savladao spostvenog golmana, Diega Lopeza u 89. minuti.