Ekipa od milion funti savladala i United

Nogomet 12. dec 201521:09 > 21:14

Nakon što je u prošlom kolu iznenadio Chelsea, debitant u Premier ligi Bournemouth u subotu je na domaćem terenu pobijedio Manchester United sa 2-1.

Za Bournemouth su zabili Junior Stanislas (2) i Joshua King (54), a strijelac za Manchester United bio je Marouane Fellaini (24).

Napadač Evertona Romelu Lukaku ugledao se na Jamieja Vardyja, zabio je na šestoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici, ali Everton je protiv slabašnog Norwicha uspio izvući tek remi (1-1) u 16. kolu Premier lige. Everton je poveo golom Lukakua u 15. minuti, a Norwich je izjednačio preko Wesleyja Hoolahana u 47.

Najbolji golgeter Leicestera i Premier lige Jamie Vardy zabio je na 11 uzastopnih utakmica, a njegov niz prekinut je u prošlom kolu.

U uzbudljivoj završnici Manchester City je pobijedio Swansea sa 2-1, te se je na vrhu ljestvice bodovno poravnao sa Leicesterom, koji u ponedjeljak dočekuje Chelsea. Manchester City je poveo golom Wilfrieda Bonyja u 26. minuti. Činilo se da će City rutinski doći do pobjede, ali u završnici susreta pravi triler. U 90. minuti Bafetimbi Gomis donosi izjednačenje Swanseaju, ali u drugoj minuti sudačke nadoknade Yaya Toure pogađa za slavlje Manchester Cityja

Bilićev West Ham je na svom terenu protiv Stokea odigrao 0-0 i tako su “Čekičari” već šest kola bez pobjede. Posljednji trijumf ostvarili su 24. oktobra protiv Chelseaja.

U nedjelju se sastaju Aston Villa – Arsenal, Liverpool – West Bromwich Albion, te Tottenham – Newcastle.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.