Branič Southamptona postigao gol karijere protiv Arsenala

Nogomet 27. dec 201509:22 > 09:26
Screenshot

Taman kad su zaredali sa dobrim partijama i rezultatima, te mnoge natjerali na mišljenje da bi zaista konačno mogli do titule, nogometaši Arsenala i njihov trener Arsene Wenger još jednom su grubo razočarali. U posljednjoj utakmici Boxing daya Southampton ih je razbio sa 4:0.

Liverpool je ranije poslijepodne svladao Leicester i pružio Topnicima šansu da preuzmu vrh tabele, no njihovo gostovanje na St. Mary's stadionu pretvorilo se u pravu noćnu moru. Sve je počelo u 19. minuti kada je domaći desni bek Martina postigao fenomenalni eurogol koji će svakako u konkurenciju za pogodak sezone.

Mesut Ozil bio je potpuno ukočen, samim time bez pravih prilika ostao je i Giroud, a još veći problem Arsenala bila je obrana, piše germanijak.

U 55. minuti Long je ostao sam pred Čechom i udvostručio prednost Southamptona, a ubrzo je nečuvan ostao i Fonte poslije jednog kornera, pogodivši i za 3:0.

Konačni rezultat u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom postavio je Long.

Southampton 4-0 Arsenal 26.12.2015by FootballLiveGoals