VIDEO | Leicester očitao fudbalsku lekciju Cityju na Etihadu

Nogomet 06. feb 201615:18 > 15:37
AFP

Duel koji se dugo čekao u Premiershipu završen je na Etihadu, a Manchester City je od Licestera doživio težak poraz rezultatom 1:3, i tako se učvrstio na prvoj poziciji najvišeg ranga engleskog fudbala.

Izabranici Claudia Ranierija očitali su fudbalsku lekciju ekipi Cityja, koja nije pronašla odgovore na taktički savršen meč koji su odigrale popularne Lisice.

Dva gola su djelo Roberta Hutha, koji je sjajno koristio svoju najbolju fizičku predispoziciju – visinu.

Već u trećoj minuti sjajno je iskoristio indolentnost odbrane Cityja, i pogodio na centaršut iz “skraćenog kornera” kojeg je uputio Riyad Mahrez, a sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Tačno tri minute nakon početka drugog poluvremena, Manchester City je zapao u još dublje probleme. Brzi kontranapad započeo je Kante, a loptu je primio asistent prvog gola, Mahrez.

Lijepim driblinzima je “raštimao” odbranu, i znalački pod prečku zakucao loptu za 2:0.

Nova promjena rezultata bilježi se u 60. minuti, kada je City potpisao kapitulaciju, a strijelac je bio ponovo Robert Huth. Korner je izborio Vardy, a loptu iz ugla je poslao Fuchhs.

Huth skače “nebom pod oblake” i glavom šalje parabolu koja je bila neuhvatljiva za Joea Harta na golu Cityja.

Domaći su uspjeli sačuvati čast, golom Aguera dvije minute prije posljednjeg zvižduka, kada je odlično reagovao na centaršut Bersanta Celine.

Ovim trijumfom Leicester se učvrstio na prvom mjestu tabele, sa 53 osvojena boda. City će ostati drugi sa 47 bodova, mada svoje susrete danas i sutra igraju Tottenham i Arsenal koji bi možda i mogli, u slučaju pobjede preteći City, i tako ih srozati na četvrto mjesto.

Tottenham nešto kasnije čeka duel sa Watfordom na White Heart Laneu, dok Arsenal ide u goste Bournemouthu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.