Velkoski: Želja mi je bila da ostanem što duže u Sarajevu

Nogomet 09. feb 201610:38 > 10:43
fcsarajevo.ba

Fudbaleri Sarajeva, aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine (BiH), jutros su trenirali smanjenim intenzitetom nakon sinoćnje testne utakmice protiv drugoplasirane ekipe slovenskog prvenstva, Maribora u kojoj su poraženi rezultatom 3:1, uz solidnu igru, posebno u prvih 45 minuta meča.

Trening je počeo kratkom analizom susreta s Mariborom tokom koje je šef stručnog štaba Miodrag Ješić ukazao igračima na dobre i loše strane sinoćnje utakmice. Igrači su nakon toga obavili kraći trening na kojem su radili na oporavku od utakmice koja je na momente bila takmičarskog karaktera, uz puno trke i borbenosti.

U drugom poluvremenu na teren je istrčao i makedonski reprezentativac Krste Velkoski, koji je zadovoljan dosadašnjim tokom priprema i uslovima u Antaliji.

Velkoski je također zadovoljan i utakmicom s Mariborom u Beleku u kojoj je odigrao 45 minuta.

Napravili smo neke greške koje ekipa poput Maribora zna iskoristiti. Ovo su pripremne utakmice, rezultat je manje bitan, a nadam se da će u prvenstvu biti što manje grešaka i da će biti pobjeda“, rekao je Velkoski.

Dodao je da znaju kakve su greške napravili na utakmici i vjeruje da će ih u nastavku priprema popraviti.

Makedonski reprezentativac bio je na izlaznim vratima bordo tima, ali je ipak ostao na pripremama Sarajeva za nastavak sezone u kojoj brane titulu.

Bio sam spreman na odlazak, to je bilo gotovo, ali se nije na kraju završilo. Moja želja je bila da što duže ostanem u Sarajevu i to se ostvarilo i vidjećemo šta će biti dalje“, rekao je Velkoski.

Priliku da pokaže da će biti pojačanje u redovima FK Sarajevo sinoć je od početka utakmice dobio i Deni Simeunović. On je u nekoliko navrata imao dobre proboje po desnoj strani i u nastavku sezone trebao bi rasteretiti lijevu stranu preko koje je Sarajevo uglavnom napadalo svoje protivnike. Njegovim dolaskom i eventualnim partijama poput sinoćnje, Ješić bi mogao dobiti još jednu ozbiljnu napadačku opciju u nastavku prvenstva.

Rođeni Zagrepčanin smatra da su sinoć protiv Maribora bili kompaktna i dobra ekipa svih 90 minuta i da će u narednim utakmica uz više koncentracije i rezultat biti bolji.

Šef je tražio više želje i volje i to smo pokazali. Pokazali smo više trke što i radimo na treninzima“, rekao je Simeunović.

Prvi protivnik Sarajeva u nastavku sezone bit će Zrinjski, čiji je dres nosio, Ne zna hoće li izboriti mjesto u prvih 11 i da je to odluka šefa stručnog štaba, ali da će se pokušati nametnuti zalaganjem na treninzima i igrom u prijateljskim susretima.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.