Pobjeda kadeta BiH nad Gruzijom na otvaranju Elitne runde

Nogomet 15. mar 201612:52 > 12:54
NS BiH

U prvom susretu Elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo, kadetska selekcija Bosne i Hercegovine pobijedila je vršnjake iz Gruzije rezultatom 2:1.

Gruzija je povela u 14. minuti kada je Ivaniadze savaldao Vasilja. Ipak, samo dvije minute kasnije Ševkija Resić postiže gol za 1:1.

Gruzijci su u drugom poluvremnu imali nekoliko sjajnih šansi, ali Filip Vasilj je odlično branio.

Pogodak za preokret i veliku pobjedu bh. kadeta, postigao je Kovač nakon asistencije Vladića u 75. minuti.

Za našu selekciju su igrali: Vasilj, Perić, Velić, Mirić, Beširević, Čeliković, Kovač, Veladžić, Benjamin Hadžić, Resić i Dadić. Još su igrali Vladić, Sadiku i Šabanadžović.

Od 13,00 sati na programu je druga utakmica naše grupe između Rusije i Italije.

Bh. kadeti naredni susret igraju protiv Italije za dva dana.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.