Sarajevo rutinski savladalo Velež u Vrapčićima

Nogomet 30. apr 201618:41 > 18:45
Snapshot

Nakon poraza u prošlom kolu protiv Željezničara, Sarajevo je u današnjem meču protiv Veleža imalo imperativ pobjede kako bi ostalo u igri za mjesto koje vodi u evropsko takmičenje.

Bordo ekipi su na ruku išli i kiksevi Željezničara protiv Zrinjskog (0:0) i Širokog koji je danas poražen na gostovanju protiv Olimpica (2:1).

Igrači “bordo tima” su od samog početka imali terensku inicijativu te jurišali prema golu domaćina da bi na kraju slavili rezultatom 0:3.

U 4. minuti prvi pogodak za Sarajevo postigao je Haris Harba, nakon asistencije njegovog imenjaka Duljevića. Ovo je bio drugi Harbin pogodak u bordo dresu.

U 13. minuti Šefko Okić je imao odličnu šansu kada je sa desetak metara šutirao pored gola svog bivšeg kluba.

Domaći igrači su drugi put morali vaditi loptu iz svoje mreže u 21. minuti kada je na centaršut Duljevića najviši u skoku bio upravo Okić, koji nakon gola nije želio slaviti gol.

Bordo tim je imao podršku od blizu 200 navijača, a približan broj nalazio se na tribini najvatrenijih navijača “Rođenih”. Gostujući navijači su, pored podrške svom klubu, u više navrata skandirali protiv uprave i direktora Dine Selimovića kojeg već duže vrijeme pozivaju da podnese ostavku.

Zanimljiva situacija dogodila se u 27. minuti kada je dosuđen slobodan udarac za Sarajevo na 20. metara od gola Bobića. Bekić je odlično šutirao te pogodio obje stative gola. Prvo je lopta pogodila lijevu stativu, a zatim se lopta odbila do druge.

Nekoliko minuta kasnije kapiten Sarajeva, Haris Duljević, je imao priliku da poveća prednost svoje ekipe, ali se “zaigrao” u šesnaestercu domaćina te je šansa propala.

Snapshot

Ipak, Duljević se u 40. minuti iskupio lijepim pogotkom nakon Emersonove asistencije. Reprezentativac BiH je sa 18 metara šutirao iz prve i zatresao mrežu posljednjeplasirane ekipe na tabeli.

U drugom poluvremenu među stative FK Sarajevo je stao povratnik Matej Delač koji je upravo u Vrapčićima doživio povredu nakon koje je ima dugu pauzu te bio podvrgnut operaciji.

Drugo poluvrijeme mnogo nezanimljivije od prvog. Sarajevo je i dalje imalo terenu nadmoć, dok su se domaćini orijentisali da ne prime četvrti pogodak.

U 52. minuti kapiten Sarajeva je bio u novoj šansi, ali je pogodio okvir gola. Rezervista Sarajeva, Čataković je na terenu zamijenio Duljevića, a njegov snažan udarac iz slobodnog udarca u 65. minuti je otišao malo iznad gola Veleža.

Fudbaler Veleža, Damir Rovčanin je u 54. minuti podigao domaću publiku na noge, ali je njegov udarac prema golu Sarajeva zaustavila prečka.

Do kraja utakmice gosti su rutinski priveli meč kraju i osvojili važna tri boda.

Klub s Koševa je ovom pobjedom preuzeo treću poziciju sa 54 boda. Četvrti je Željezničar sa 53, dok je Široki Brijeg s 52 pao na petu poziciju. S druge strane Velež je ostao zakovan za dno tabele sa samo osam osvojenih bodova nakon 27 odigranih kola.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.