Espanyolu bodovi spasa protiv Seville, Athletic lovi LP

Nogomet 01. maj 201618:26 > 21:41
Getty Images

Nogometaši Espanyola savladali su Sevillu s 1-0 u utakmici 36. kola španskog prvenstva odigranoj na stadionu El Prat u Barceloni, čime su se potpuno približili opstanku u prvoligaškom društvu.

Pogodak vrijedan tri boda i za 11. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu Espanyola postigao je Caicedo u 52. minuti. Vratar Seville Sergio Rico uspio je zaustaviti udarac Asensija s 20-ak metara, ali je loptu odbio ravno pred natrčalog Caiceda kojem nije bilo teško pogoditi nebranjenu mrežu, za deveti ovosezonski pogodak u Primeri.

Espanyol je ovom pobjedom došao do 40 bodova i nalazi se pet bodova iznad zone ispadanja. Sevilla je s 52 boda ostala na sedmom mjestu.

U prvom nedjeljnom dvoboju Athletic Bilbao je pred svojim navijačima s 2-1 nadigrao Celtu Vigo. Pogotke za pobjedničku momčad postigli su Aduriz iz kaznenog udarca (38) i Raul Garcia (72), dok je vodeći pogodak za goste bio djelo Orellane (13). Celta je u 40. minuti ostala bez isključenog Cabrala, koji je u razmaku od tri minute dobio dva žuta kartona.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice 36. kola. Deportivo dočekuje Getafe, a Valencia će ugostiti Villarreal. U ponedjeljak će kolo zaključiti Malaga i Levante.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.