Liverpool i Sevilla u finalu Europa lige

Nogomet 05. maj 201622:58 > 06. maj 2016 07:19
Richard Heathcote/Getty Images

Fudbaleri Liverpoola i Seville igrat će u finalu Europa lige. Aktuelni šampion je na svom terenu savladao Shakhtar sa 3:1, dok su Redsi na Anfieldu bili neumoljivi i razbili Villarreal sa 3:0.

Žuta podmornica je u Englesku došla sa golom prednosti, ali su već u sedmom minutu autogolom Bruna kapitulirali. Sturridge je u 63. minutu donio prednost Liverpoolu u ukupnom rezultatu, a Adam Lallana je u 81. minutu potvrdio plasman Crvenih u finale Lige Evrope, prvog od 2001.

Gosti su od 71. minuta imali igrača manje, pošto je Ruiz dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Sevilla je poslije 2:2 u Ukrajini slavila u Španiji sa 3:1 protiv Shakhtara. Junak je bio dvostruki strijelac Kevin Gameiro, a pored njega je mrežu gostiju zatresao i Mariano, dok je jedini gol za ekipu iz Donetska postigao Eduardo da Silva.

Sevilli će ovo biti treće uzastopno učešće u finalu i borit će se za peti trofej.

Finale će biti odigrano 18. maja na stadionu St. Jakob Park u Baselu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.