Švicarska s kosovskom kičmom bolja od Albanije

Nogomet 11. jun 201616:48 > 16:50

Fudbalska reprezentacija Švicarske savladala je danas Albaniju u susretu prvog kola grupe A Evropskog prvenstva rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotku bio je Fabian Schar u petoj minuti utakmice.

Albanija je plasman na Euro ostvarila suprotno svim očekivanjima, ali ne može se reći nezasluženo nakon dosta dobrog otpora jakoj Švicarskoj u Lensu danas. Ne može se reći da je pobjeda protivnika bila nezaslužena, ali i da je bilo neriješeno, ne bi bilo nezasluženo.

Borbeni Albanci veći dio meča odigrali su s deset igrača jer je crveni karton u 36. minuti zaradio kapiten Lorik Cana. Švicarci su imali zrelije prilike za golove, prije svih, pokušavali su Haris Seferović i Blerim Dzemaili koji je pogodio stativu.

U poraženom sastavu, najbolje šanse promašio je Armando Sadiku u nekoliko navrata, ali je priliku utakmice promašio Shkelzen Gashi u finišu. Imao je situaciju ”jedan na jedan”, ali nije pogodio pa je meč okončan rezultatom 1:0 za Švicarsku.

Ova reprezentacija tako je osigurala važne bodove u borbi za eliminacijsku rundu takmičenja. Treba reći da se u početnom sastavu pobjednika našlo čak pet fudbalera albanskog ili kosovskog porijekla, uglavnom u veznom redu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.