Danci prekinuli dominaciju Karabatića i društva

Ostali sportovi 21. aug 201621:44 > 21:46

Danci su u finalnom meču savladali favorita ovog takmičenja, selekciju Francuske rezultatom 28:26. Danskim rukometašima je to bilo prvo olimpijsko zlato u historiji te zemlje.

Francuzi su ovaj meč započeli nešto bolje, te su u prvom poluvremenu, tačnije u 20. minutu imali dva gola prednosti, ali Danska se nije predavala i do kraja prvog dijela utakmice na krilima Hansena dolazi do potpunog preokreta i vodstva od 16:14.

Početkom drugog poluvremena Danska povećava prednost na čak pet golova razlike 25:20. Međutim, Francuzi se ”bude” nošeni odbranama golmana Omeyera i pred sami kraj meča uspjevaju doći do samo jednog gola zaostatka.

Danci u finišu utakmice koriste dvije greške Nikole Karabatića i odlaze na tri gola razlike, te do kraja meča uspjevaju sačuvati prednost i osvojiti zlatnu olimpijsku medalju.

U selekciji Danske najefikasniji je bio Mikkel Hansen s osam golova, dok se u reprezentaciji francuske istaknuo Michael Guigou sa šest golova.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Njemačke, koja je u meču za treće mjesto savladala Poljsku 31:25.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.