Sarajevo dočekalo prvog bh. svjetskog prvaka u kik-boksu

Fena

Doček Mirzi Pramenkoviću, koji je nedavno osvojio zlatnu medalju na Svjetskom juniorskom (WAKO) prvenstvu u kik-boksu u Dablinu, upriličen je večeras u Sport clubu Vistafon u Sarajevu.

On je u finalnoj borbi u teškoj kategoriji (do 90 kg) pobijedio hrvatskog predstavnika Mihovila Ždralića s 3:0, dok je u polufinalu bio bolji od Rusa Aleksandra Morozova.

Mladi Sarajlija se u kratkom obraćanju prisutnima zahvalio na dolasku.

“Želio bih da iskoristim ovu priliku da se zahvalim svom ocu što je učinio sve za mene dosad, jer pola od ovoga ne bi bilo moguće”, rekao je 18-godišnji borac.

Dodao je da ono što je obećao to je i uradio.

“Obećao sam da ću dati sve od sebe. Nisam mogao obećati da ću osvojiti zlatnu medalju jer kao što znate svjetsko prvenstvo je sasvim druga priča. Ali evo donio sam zlatnu medalju i prvo mjesto, pehar za najboljeg”, kazao je on.

Pramenković je u kratkoj karijeri osvojio desetak zlatnih medalja na domaćim i međunarodnim takmičenjima i turnirima, dvostruki je prvak BiH, a posljednji veliki uspjeh ostvario je na Balkanskom prvenstvu na kojem je osvojio drugu titulu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.